Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.
Dovolím si vrátit se do mého zamilovaného města.
Města s perfektní polohou. K moři za deset minut. Do Holandska za 20 minut. Do Francie se dostanete za 30 až 40 minut. Města které žije ve dne i v noci.


Vezmeme to od večera do rána. Ani né pět minut pěškobusem je od této brány kemp. Kempovat se dá za 14,5 eura. V ceně je auto, stan a dva lidi. Takže z kempu do centra to i největší loudalové zvlánou za 15 minut. Ale pozor námořnická chůze to velice ztěžuje i prodlužuje!Ta samá brána už za východu slunce. Kanál je spojnicí s mořem dlouhý asi 7 km.Odměnou vám budou pohledy na večerní Brugge bez davů turistů.Platí to i o ránu. Většinou turisti chrápou dlouho a tak je zde do deseti hodin úžasný klídek.Spinolarei nebo Spiegelrei její zvonkohru si můžete poslechnout každou půlhodinu.Přes léto se stále něco děje. Loni to byl Pouliční divadelní festival. Představení zde na fotce končilo těsně před půlnocí.Toto je snad nejmenší kavárnička ve městě. Zapadlá v koutku stranou od náměstí s perfektní obsluhou.Moje zamilovaná hospůdka je také bokem všeho dění. V dobách mého dvouletého působení v Belfastu jsem se naučil pít černé pivo. Na Guinnesse nedám dopustit. Musí ale být Extra cold-zvláště vychlazené.Někdo z vás mě jistě prokleje,ale sem bych nevlezl ani náhodou. Věčně narváno a jídlo nic moc. Možná tak na kafčo či jiné pití. Tůristům tady šmakuje. Nechápu!Trocha odlechčení a inspirace krásou.83 metrů vysoká věž Belfried (Beffroi), která je dominantou náměstí Markt.
Pro mě jsou ty dvě fotky úžasná věc. Na prvním snímku je plán města. Ty nej památky jsou vystouplé a vedle je popis ve slepeckém písmu. Na druhém snímku je věž s tržnicí propracovaná do detailu. No není to pro slepce úchvatné? Dokážete si představit něco podobného třeba na Staromáku či Zelňáku nebo jinde v republice?Tohle je pro lenochy a nejede to všude. Dálkoplaz se pěškobusem dostane všude.Pomník Petera de Conincka a Jana Breydela, vůdců bruggské jitřní mše roku 1302.Provinciaal Hof je popsán v prvním díle o Brugge.Tržnice Halle založená roku 1240,nad hlavou mám věž Belfried.
Holanďan nebo Belgán je pro mne barbar. Vistárie sice kvete ale toho prostoru noc nemá. To se snad nedá ani zalít natož hnojit. Ale roste jim to! Ve městech těchto dvou států zcela normální jev.Pro pány tady mámé odlechčení v podobě detailu jedné kašny ve městě.Další kašnou je takzvaná Koňská. Jako napajedlo slouží dodnes.Nejstarší a původní dveře ve městě.

Tři zákoutí na zdejších kanálech plné pohody a krásy.


Tak jako u Oostende i zde pomalu zjišťuji, že tech fotek jsou mraky. Do obou měst se vrátím potřetí. Teda pokud vám všem to nebude vadit. Možná i se setkáte se Scotskem, Anglií, Severním Irskem, Francií, Švédskem a co já vím čím ještě. A opět bude na vás kam dřív. Zárověň musím touto cestou poděkovat všem co zabloudí do mého deníčku. Ač jsem absolutní ignorant a analfabet leze vás tam celkem dost. Velice mne to těší a jsem z toho fakt hotovej. A pokud vám to alespoň na pár okamžiků dá vypnout z tvrdé reality života je jen dobře. Dále od stresů a jinejch hovadin co dělaj život horší než je. Dík, že trpíte ty blbý kecy. Dík, že to vydžíte. Dík za váš zájem. Prostě fakt díky za vše a všem!!! Krásný den i víkend! Zlomax Iljič Zlomaxov a rodinka Exotů.
08.11.2010 07:29:10
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one