Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.
Postřehy plné chutí!
Z hranic Holandska na hranice Francie to je po Belgickém pobřeží skoro 70 km. Tato cesta se dá zvládnou tramvají, která jezdí docela často. Přesněji řečeno každých 30 minut, v létě pak po 15 minutách. Cesta tramvají je zážitek sám o sobě. Projíždí spoustou městeček, letovisek a částečně skoro po plážích. Máte možnost se rozhlédnou po krajině i moři zároveň. Já se dnes pokusím vystoupit ve větším městě.

Oostende-přístav v centru města


Díváte se na přístav jachet skoro v centru města Oostende. Z tohoto přístavního města odplouvají velké trajekty do Anglie. Pro jachtaře skoro ráj. Kde jinde se vám podaří zakotvit takřka v cenru, vystoupit na břeh, přejít vozovku a stát před Delhaize(česky Delvita). Ale nechme lodě lodím a pojďme se projít po nábřeží. Jsou to asi tři kilometry z jednoho konce Oostende na druhý. Cestou potkáte nepočítaně kaváren, bister, restaurací, tržnic ale hlavně stánkařů. A to je pro mne to pravé království gurmetů. Zde se parádně napapáte za pár euro. Zastavme se a kochejme se!


Jeden ze stánků.


Stojíme před jednim z mnoha. Je jich zde také nepočítaně a hlavni je, že je vše čerstvé. Zdejší rybářské kutry vyplouvají kolem 18-20té hodiny, vracejíc se s úlovkem okolo 4-6té hodiny ranní.


kutr.


 


Hned vedle zakotvených lodí jsou výrobny, vzdálené nejvíce do 50 metrů. Tento přístav je v jiné části města, ale od stánků či centra je to jen 1,5 km. Každá výrobna má také v přední části svůj krámek.


Krámek s havětí. 


Plný různých potvor z moře. Dodávaných denně což se u některých obchodů u nás nemůže stát.


Havěť.


 


To bylo jen na okrajové podívání se jinam. A vrátíme se zpět ke stánkům. Moje mlsná huba už je natěšená na ty dobroty.No není tohle paráda. Jsou tady ňamky od dvou euro do 8 euro.


Hamání.


Četsvé i smažené. Na požádání vam to i přihřejí ještě více. Nebo si vše necháte zabalit sebou domů.


Hamání 2.


S majonézou? Máte rádi uzené? Slanečky? Nebo snad dáte přednost jiné havěti? Tady opravdu není problém. Záleží jen na vás co si dáte.


Hamání 3.


Není to jen jeden druh něčeho, ale vždy směska mořských darů se zeleninou vespod. Plno chutí a barev.


Hamání 4.


Občas nezdařených fotek, ale omluvou je snad, že jsem fotil na mobil.


Papů.


Někdo z vás dá přednost sušenému masu.


Papů 2.


Malá, větší či ta největší porce?


Papů3.


Na klacku nebo na tácku? Neváhejte! Ochutnejte!


Papů 5.


Něco normální mlsoun nemůže ani sám zdlábnout. Takové to jsou porce! A tak se jdu odkutálet s plným žaludkem někam na pivko. To pravé Belgické!


Pivko.


A tohle se u nás doma také memůže stát! Ke každému pivku vám číšník přinese misku keksíků!!!
Tak to je pro dnešek vše. Pokud máte zájem napište SZ a já budu dále pokračovat v cestování. Ale možná se i vrátíme zpět do Oostende a povíme si o kaprech a rybách vůbec.
Zatím pá pá. zlomax
08.11.2010 07:25:48
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one