Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

V barvách Provence.

Snad jako návnada na příští dovolenou.
Francie je co do rozsahu památek úžasná a tím i nejvíce navštěvovaná. Já a moje žena absolutně nesnášíme hromadné zájezdy, kde je vše na povel a šup sem šup tam. Takže naše loňská dovolená dopadla pro někoho naprosto šíleně. No uvažte! Od haluzny v Chrastavě a zpět bylo najeto jen 4999 kilometrů. nafoceno 2950 fotek a natočeno 8 giga záznamu na kameru. To vše během deseti dnů. Pokud nepočítám cestu tam a zpět. Jídlo nevezem žádné až na pár sušenek a řízků na cestu. Protože znám ceny v evropě vezeme jen spoutu minerálek. Spát budeme pod stanem nebo podle toho jaké bude počasí.

Ve snaze ukázat vám co nejvíce se z tohoto stane seriál na pokračování. Tak teda nejdříve hurá za snem mé milované ženušky. Jedeme směr Něměcko, Holandsko do Belgie. Přespíme v Brugge a potom směr Francie a první sen je tady.Ano jedeme do Provence nějak divně. Ale nesplnit někomu sen je snad hřích? Tak to moje maličkost vzala nejdříve do Normandie na jeden klášter. Někdo z vás to asi poznal a někdo ne. Tak se jukněte zde na Mont-Saint-Michel, no a pro fainšmekry ovládající anglinu je zde History. Já zatím najdu nějaké neplacené parkování. Po ránu je tady docela dost rušno a i narváno. Jeden flek se našel! Tak hurá na prohlídku. Jen se trochu projdeme.Nechal jsem stát auto asi kilometr od kláštera. A toto je šílená fronta na placený parkplac.Jeden splněný sen bude za pár minut realitou. Ještě pokoukáme kolem a pak hurá na prohlídku.Celou cestu nám pršelo a jen jsme zde je krásně. To jsem ještě nevěděl kolik mne čeká šílených schodů nahoru a dolu. San Marino hadr proti tomuto kousku země.Bomba! Je půl dvanácté a teprve se čístí zaplavená parkoviště od bahna. Ještě, že jsem to nechal stát tak daleko. Na levé straně autobusy a na pravé osobáky. A velký hnus před náma.Co říkáte? Hnus? Ne zatím ne. Bude ještě hůř!Alespoň se v tom davu dají udělat zajímavé fotky. Než se proloktujeme někam na volnější plac je zde opět v ájině nějaký študování Mount St. Michael

Tak tohle není můj šálek kafe. Hlava na hlavě a šílenci s kočárkama k tomu. Ale stále nic proti tomu co na nás čekalo po pár hodinách. Tak alespoň něco malého a dobrého do pazoury. Hlad je hlad.Crepes je lahoda a paní je uměla opravdu skvěle. Tenounké jako papír a sladké tak akorát. Kdo nezná Crepes, tak je to asi jako naše palačinka. Jen o dost větší a zde jsem vykradl web pro ReceptKrámek na krámku a hlava na hlavě. Děs a hrůza. Ta spodní byla moje trubko!

Takhle to vypadá, že hustota polevuje. Opak je pravdou a naopak je lidiček čím dál tím více. A schody jsou tady! Krucipísek těch ale je.Pojdeme kousek nahoru a vystojíme další frontu. Lístek vyjde na 8,5 euro za dospěláka. Brnkačka.

Pohled dolů na mravence a parkoviště. Na poslední fotce je na kolejnicích klášterní zásobovační jednotka. A ještě se k němu vrátíme úplně nahoře.Vlezné máme zaplaceno a můžeme se kochat na horním nádvoří. Ale schodům ještě není konec.Kam to moře odešlo? Voda je v nedohlednu a kafčo taky. Tak hurá dále ať to máme zasebou. Vezmeme to přes kostel a dále nahoru do klášterní zahrady.

Zahrada je za náma. Je to nejvejš kam se dostanete, dál je to jen pro mnichy. Odtud vede cesta zpět dolů přes pár místností. Okolo již zmíněného výtahu na proviant. Opět mraky schodů a lidiček.
V tom kole se hamtalo neboli šlapkovalo.Na tomto vehementu byl žvanec dopravován.A za tenhle kousek se účtovala vysokohorská přirážka.Tam úplně nahoře uprostřed jsou tři okna a za nima je ta klášterní zahrada. Tím tady končíme a jedeme kousek jinam. Po pěti hodinách courání po schodech mám dost. Vyloženě se třesu na kafe a volant. Cestou najdeme kemp a relax.Tak tohle je hustý. Plac, auto, stan a dva člověkové a to vše za pouhejch 12 euro za noc. Sociálky čisté a perfektní. Teplá voda taky v poho. Tak to překvapilo i mne a to je masakr:-))))) Tak páček schledáček někdy jindy a jinde. Já jdu s miláčkem na žvanec a vínko. Jo a příště to vezmeme dolů a podíváme se na jeden zámek na Loiře. Tak krásný den všem. A nebojte do Provence dojedem:-)))

 

Autor: zlomax
06.11.2010 08:19:36
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one