Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

V barvách Provence II.

Pokračování šíleného Zlomaxe v cestách.
Sice je dovolená, ale to neznamená, že se miláček bude flákat ve spacáku do deseti hodin. A tak moje maličkost dělá útok ráno v sedm. Vařím kafíčko a nutím jí vstávat. Balení a složení stanu něco času zabere. Jako každá prdlá ženská ještě otravuje se šlechtěním ksichtu. Sakra proč s tím otravuje každý den, když mě se zamlouvá tak jak je! Prostě přírodní krásná ženská. No sláva je hotovo a můžeme vyjet za dalším poznáním.


Ujel jsem sotva kilometr z kempu a musím zastavit. Tak tohle se bez focení nedá minout. Nádhera! Včera večer bylo při Becheru dohodnuto, že se pojede na zámek na Loire. Volba padla na Chambord a tak hurá tímto směrem. Po hodince jízdy vjíždíme do městečka Vendome. Při odbočování na jedné křižovatce koukám jako vrána. Hele támhle v levo je nějaká pěkná brána! Co takhle zaparkovat a jít se na ní podívat. Po pár metrech stojíme, vyndaváme fotoaparát a kameru.No a to je ta brána. Jdem rovnou i projít město. Kupodivu jsem o něm nenašel nic na internetu v češtině a tak vemte za vděk stránkama v agličtině Vendôme
Hned po prvních metrech se naskytnul kráný pohled. Toto jsou asi nejzdařilejší fotky. V očekávání co bude dál jdem okouzleni úpravou města. Jak jsem zjistil, vypisuje jistá asociace každoročně soutěž o nejvíce rozkvetlé město či vesnici. Podle toho dostane erb s květinkama, který je jak na vjezdu či výjezdu. Vlastně toto ocenění je vyvěšeno pod každým názvem obce.Toto oznámení je foceno jinde, ale pro představu o čem píšu snad stačí. Pro zvědavce bohužel obojí ve francouštině Entente Florale nebo Villes et villages. Možná dobrý nápad pro české starosty.

Bránu jsem nafotil ze tří stran a pokaždé je jiná. Snad jen zadní pohled mne zklamal a čekal jsem více honosnosti.Kupodivu tento pán má stránky v češtině a tak pro zvědavce Donatien Rochambeau a potom jsem našel ještě jednoho pána z tohoto města a to vévoda z Vendôme.Věž zvonice je hned vedle sochy, bohužel však nepřístupná. Nakupujem pohledy a známky na náměstí.Po další hodince jízdy na nás kouká tento zámek. Co mne dostalo, bylo parkovné. Pokud se prokážete lupenem ze zámku máte je zadarmo. Jinak se platí 4 eura na hodinu. Před polednem bylo docela slušně narvané auty. Později nám došlo proč. Frantíci sem jezdí na piknik a louka byla plná. Zvědavcům přikládám oficiální stránky s hudbou samozřejmě francousky Chambord a pro jiné interneťáky v češtině zámek Chambord. A já se jdu kochat tržnicí.

Dobort by se dalo nakoupit plno. Koštovat se mohlo u každého stánku něco. Já jsem si koupil lahev vínka a něco na památku. Právě jsem se rozhodl nechat zámek na samostatnou reportáž, takže dnes končím. Nechám vás namlsat na příště. Pa a krásný den.


Autor: zlomax
06.11.2010 08:15:21
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one