Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

V barvách Provence V.

Další putování po Provence.
Je ráno a v Tarasconu je prozatím klídek. Vařím kávu a čajík, Lenka zatím ještě lenoší ve spacáku. Ne na dlouho. Je kolem sedmé ráno a tak jí ženu ven ze stanu. Po půl hodince už sedíme v autě a vyrážíme za poznáním. Sotva vyjedeme za Tarascon je tady překvapení.


Tohle je romantika po ránu. Háj olivovníků a v něm Románský kostelík.Kupodivu jsem na internetu nenašel nic v češtině a tak se omlouvám za odkaz v němčině St-Gabriel.


Vlastně jsem nenašel nic ani v průvodci po Provence. Ale byla to nádherná procházka. Ten kostelík najdete na silnici D33 z Tarasconu směr Les Baux-de-Provence.Tento kraj je pro fotografa pastvou. A tak co kilometr stojíme, fotíme a kocháme se přírodou.

A jsme na místě, kde se zržíme delší dobu. Toto náhorní městečko nás dostalo překvapením ve formě větrů. Na fotkách je sice nádherně slunečno, ale ve skutečnosti foukal zdejší Mistrál. Dost studený a silný vítr foukal snad odevšud. Zvědavci mohou nahlédnout do LES BAUX nebo taky Les Baux-de-Provence.
Vyhlídka z těchto míst - směrem k jihu přes olivovníkové háje až po rovinu Crau a směrem k severu, k Středozemnímu moři, nad přízračně zbrázděné " Pekelné ůdolí" Val d´Enfer- je prostě grandiozní. Konkrétně při focení těchto dvou fotek foukal vítr nejsilněji. Pohled do kraje byl úžasný, ale dlouho se to vydržet nedalo.Informační tabule je focena pro názornost, na jakém skalním ostrohu městečko stojí. Na Francouze jsme zde brzo a tak si můžeme vychutnat procházku bez davu turistů. Teď zvu já vás do liduprázdných uliček a zákoutí.Snad vám nebude vadit, když sem nasázím fotky bez komentářů a keců okolo.
Tohle se nedá a tak trocha provokace pro některé dívenky. Myslím, že ty slečny budou vědět o co jde. Pro vás ostatní mě to v tom krámku stálo pěkné peníze.Tak holky doufám, že mne neutlučete až se jednou někde potkáme:-))))))

Trocha nostalgie u krámku se sušenkama.


Jak člověk projde městečkem a má čas v klídku se rozhlédnout, zjistí kolik krás je kolem nás.
Víno mě dost překvapuje. Ono totiž toho prostoru nemělo tolik jako na vinici, snad na jednu či dvě dlažební kostky. I tak roste a plodí.


Touto poslední fotkou se zatím loučím. A dnes udělám změnu, takže příště na nás čeká město Arles. Ahojky všem a krásný den!!!

 

Autor: zlomax
06.11.2010 11:35:53
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one