Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

V barvách Provence XIII.

Tak to byl docela nářez.
Z Verdonu na Cavallion to byla paráda. Hned na kraji tohoto městečka narazíme na jednu parádní záležitost. Tou záležitostí byla Savonnerie tedy Mýdlárna.


Kousek vedle byla tržnice a Lenka na pár minut pookřála. Na té tržnici nic moc nebylo. Ale tady to byla paráda. Jen se podívejte.
Na první fotografii je pohled na krámek. Na druhé je dvoukolák na kterém se svážela úroda levandule.Mlýn na mýdlovou hmotu a v pozadí je lis na mýdlo.
Jedena z prvních destilačních kolon a drtič levandule.
Bylo to tam takové pidi můzeum. A velice příjemná obsluha, která dokázala o všem povídat.Za tuhle fotku mě pár děvčat z Labu zahluší, ale byla by to škoda jí sem nedat. :-))Tak na tuto fotku jsem pyšný a hrdý. Ta se opravdu velice povedla. Nedříve jsem se ze slušnosti zeptal zda tam mohu fotit, milá paní s úsměvem řekla ano a odešla. Ty flakony a hra světla je fantazie. A těch vůní. Jenže nás čeká dlouhá cesta směr domov. A tak utratíme nějaké to euro a usedáme do auta. Ješte máme v plánu projít jedno město. Beru do rukou notebook a zadám do navigace trasu Castellane-Colmar.Co ta paní provedla bude v následujících fotkách. Musím předeslat, že jako řidič profík vlastním Pc Navigátor pro kamiony. Tím pádem jsem předpokládal široké a rovné silnice. Omyl! Nevěřte navigaci ani náhodou. Ta slepice stejně udělá co chce a nažene vás tam kam nechcete.Zde zastavujeme a kocháme se okolní přírodou. A nejen to. Každý kamion má svou délku 13,5 metru. Jeho výška je 4 až 4,1 metru. A šířka je něco málo nad dva metry.Toto vše je v navigaci nastaveno a stejně mě ta obluda navedla sem.No a tato lahůdka určitě nemá 4 metry. A potkat se tady ve dvou by byla zábava.Jenže to ještě nebylo nejhůře. I když couvat bych odtud nechtěl ani za zlaté prase.Doufám, že se nikdo z vás nelekl. Né to není bubák, ale já a odpočívám při kávě. Jsem dost vysmátej, protože netuším co mne čeká tam dál. Jo tak to jsem já, magor, exot a Zlomax v jedné osobě osobně:-))))

Pár momentek pořízených cestou.Po tomto městečku se trochu projdeme. Oba máme hlad a chutě na něco dobrého.
Sisteron se nachází na rozhraní historických krajů Provence a Dauphiné. Je situováno v soutěsce řeky Durance, kudy prochází hlavní komunikace mezi vnitrozemím a Azurovým pobřežím - Napoleonská cesta.Toto místo bylo opevněno již od nepaměti a dokonce i dnes zde stojí mohutná citadela a starobylý most přes řeku Durance. Mohutné opevnění, které obklopuje skalisko s citadelou, je dílem Érarda, dvorního inženýra Jindřicha IV.Nejkrásnější výhled je z vyhlídky Guérite du Diable, na které stojí hrad, který byl zbořen v pol. 13. století. Ve staré části Sisteronu se nacházejí tři mohutné věže, které byly v minulosti součástí městského opevnění. V jejich blízkosti stojí Cathédrale Notre dame des Pommiers, kostelík z 12. století, jehož vstup je lemován mramorovými sloupy. Z náměstí Tivoli lze vystoupit k citadele, odkud je nádherný výhled na soutěsku a na protilehlou skálu Rocher de Baume.Jenže Lenka opět dostala velké bolesti a tak z hradu a mostu sešlo. Další courání je odloženo na někdy jindy. Další důvod proč se sem vrátit.A je to tady znova. Ta mrcha co nás má navigovat nás zavedla sem. Cestou nahoru potkáme naštěstí jen jeden osobák, ale i tak máme oba problém se vyhnout.Asi to bylo tím, že jsem té mrše zakázal průjezd po placené dálnici a silnicích s poplatkem.Pomstila se dokonale. Já byl celkem v klidu, ale Lenka byla na nerva. Jako by řídila ona.Co to projíždíme a kde to jsme bude jasné až sjedeme dolů. Že já roura nevzal normální mapu.A jsem velice rád, že mám jen osobák.Naše cesta vedla po té prostřední čárce. Tady u té cedule s hrůzou oba zjišťujeme, že jsem to dík naší milé navigátorce střhnul po cyklistické stezce.Zvědavci se můžou podívat na stránky ve Francouzštině třeba zde Route forestère.A takto jsem si připadal po průjezdu hor. No přece jako osel.A hlavu jsem měl jako ten koník. Je né tak flekatou.Konečně normální silnice s čárama na krajích i uprostřed :-))) A hory nechci na hodně dlouho ani vidět.
S další zastavkou se podíváme na Napoleona. Toto je slavná La Route Napoleon a její mapu najdete zde Route Napoleon. Legendární silnice táhnoucí se podhůřím francouzských Alp, někdy nazývána také jako „královna silnic“. Na rovinu, ani chvíli o tom nepochybujte. Hladký asfalt, slabý provoz a nespočet zatáček jsou perfektním receptem na nezapomenutelné zážitky. Navíc cestou narazíte na nespočet kulturních památek, takže ani rodina nepřijde nazmar. Silnice začíná v městečku Grenoble a končí v Cannes.Cestou taky potkáme jednu nádhernou radnici. Skladba kamenů a cihel ja perfektní.

Ten plot bych bral doma. Dnes jím končím a příště se projdeme po městě Colmar. Krásný den všem.

 

Autor: zlomax
06.11.2010 12:17:04
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one