Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.
Věnováno všem přátelům.
Jelikož se z řidiče stal komeník, i tak najezdí dost kilometrů. Cestou za jedním komínem jsem našel pár obzvláště vydařených keříků šípku. A tak pod nátlakem ochlastů v naší rodince podnikáme s Lenkou výlet na šípkobraní. Nejdříve se ale projedem na Křížany, Osečnou a obec Kotel. Tam je lípa v nominaci na Strom roku. Kousek za Kotlem je pak odbočka na Smržov. Zde zaparkujeme naše auto a projdeme se asi kiláček lesem.


A toto je důvodem cesty. Přiznám se bez mučení, že je to ostuda pro nás oba. Máme to od naší haluzny přesně 25 kilometrů a oba jsme zde poprvé v životě.Po třech letech chození spolu a jednadvaceti letech manželstva jsme konečně zde:-)))) Kocháme se parádním počasím a skoro samotou. Za celou cestu tam a zpět potkáme jen jednu rodinku a pár šílenců na kole.Toto je pohled na Čertův stolec.
Možná tady někdo z vás byl a tak to zná. Někdo tady taky zapoměl foťákovat, že:-)))Dálkopazů přidávám tento rozcestník. Já to raději objedu autem.
No není tady parádně?

Pár fotek bez komentáře, jelikož ani není co komentovat. Jen a jen paráda.Podle všeho je toto Čertava hlava.

A to je konec. Jde se škubat jeřabina na vínko. Až doma zjistím, že je jí málo. Tím pádem je založeno na směsku. Dvě kila jeřabin, půl kg šípků a půl kg rakytníku. Do toho tři kg cukříku, sáček Vínka-sušené kultury vinných kvasinek a sáček Vínka-živná sůl pro kvasinky. Doplněno do deseti litrů převařenou vodou.Výsledek poznáme po pár týdnech. Sám jsem zvědav co z toho bude za bolehlav. Podle mého soudu bude lepší po zkvašení a následném stočení nechat vínko odležet. Potom stočit do lahvinek a rozdat sousedům a známím. Pokud to nešlehne s nima bude bezpečně pitné i pro mne.Zde je výsledek šípkobraní. Postup byl stejný jako u směsky. Jen jsem šípkům odstranil stopky a bubáky. Opláchnuté nacpal do sáčků a narval na den do mrazáku. Tím jsem obešel doporučované přejití mrazem.Protože to byl parádní den jedeme na kafe pod Grábštejn.Na zdejším golfovém hřišti vypomáhá naše dcerunka v občerstvování hráčů. Tajná kontrola proběhla úspěšně:-))) A to je vše. Vlastně není! Ještě jedeme ke Škodičům opékat buřtíky. Tak pa a zase někdy jindy a někde jinde. Málem bych zapoměl popřát všem krásný den:-)))
08.11.2010 07:16:05
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one