Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

Chrastava aneb kam od nás III.

Dnes jen kolem komína.
A to také dodržím. Žádné dálky, ale vše max do deseti km od haluzny. Pojedeme autíčkem sem tam a ono to nějaké kilásky dá dohromady. A kam to bude? No hned za kopcem máme jednu vesnici docela dost profláklou v telce. Tak se tam pojedeme podívat očima zákopčáka.

 Vesnice či dnes obec nebo jak se tomu správně nadává je klenotem kraje. Jak nesnáším chalupáře a zvláště pak ty z Prahy. Tady se před nima sklánim, závidím a v koutku duše jim to přeji. Nebýt jich nezachová si takovej ráz a malebnost. Což se daří v kteroukoliv roční dobu. Kdykoliv sem přijedeme, najdeme zde něco nového, krásného i zajímacího. A kdo může říct, že vlastní třetí orloj v republice. Po našemu Kryštofák! Tedy Kryštofovo údolí. Zvědavci a interneťáci Kryštofák nebo ofigo stránky Kryštofovo


Přijměte pozvání na pouť. Rok od roku stále krásnější a zajímací. Třeba vás to navnadí k něčemu jinému než je vaření a následný dlabanec.Historii obce nechám na stránkách z netu. Raději vás provedu pár stánkama s různým zbožím.Ta paní vařila a dělala placky a jiné laskominy úžasně. Vonělo to celou vesnicí. Naštěstí zde radní důsledně kontrolují, jaký stánek a s čím má dostat povolení k prodeji. Vše je rukodělné a krásné, jen tím malinkato trpí naše šrajtofle. Ještě se projdem poočumovat po nějakých chalupách.


Mě už vyhládlo! Vám né?
To bylo něco pro stálé nenažrance jako třeba mě.
Pro ty co hledají novou babu či milenku.
Pro ty co fandí módním trendům.


Ale hurá do auta a jedeme jinam. Tam kam pojedeme kupodivu fotky nemám. Občas spadl počítač a kdo nezazálohuje o vše přijde. Obec Jitrava leží na silnici E442. Z Chrastavy to je kousíček. Necháte stát auto za zastávkou v políčku a projdete se pěšky snad kiláček maximálně kilák a půl. Na ty zajímavé šutry budete čučet celou dobu. Vejlet opravdu stojí za to. Vemte zatím za vděk tímto Bílé kamení nebo další Sloní šutr Příště se polepším a zajedu nafotit.


Další jen pár km od Sloňáků je hrad Grabštejn. Pro zvědavce a interneťáky GrabštejnMoje poslední fotky a návštěva Grábštejna jsou z nedávné doby. Dík hradnímu kastelánu se tam konal koncert našeho oblíbence jenž se zove Pavel Žalman Lohonka.Bylo narváno i když pršelo jako z konve. Za stováka vlezného to byla paráda.Švagrová ho uhnala k fotgrafování, mě stačí podepsaná vlezenka.A tohle mě dostalo. Péct na hradě pro personál pizzu je věc úžasná. Tím dnes končím. Krásný den všem čtenářům. Jo a zase někdy a někde jinde.
08.11.2010 06:56:18
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one