Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

Chrastava aneb kam od nás IV.

Dnes za vasrůvkou.
Usedáme s maminou do auta a vyrážíme po trase Chrastava, Nová Ves, Mníšek, Raspenava, Hejnice do štatlu Libverda. Je po prázdninách a tak pohoda a klídek.


Ještě před tím však miláček stíhá napatlat pár knedlošů, jak dojedem dom je o žvanec postaráno. Musela však mazat ponéprve do kópelky opláchnót zamatlané paprče. Přece mě tak zahumusená nevleze do káry!Kurňa štatl jsem přehnal, ona to je jenom obec. Jedeme semka pro vasrůvku přímo z prameňa. Pro zvědavce a interneťáky mrknite semka Lázně Libverda A než se trochu vzděláte, já se s maminou projdu.Nad lázněma je na kopci restauračka. Dost se to tu změnilo za ta léta. Vyrostlo pár stromů a taky ceny. Docela mne přešla chuť na kafíčko a něco k jídlu. Taky venku stálo jen pár aut s němci a jinak prázdno. Tak jdem zklamaný zpět dolů a projdeme si lázně. Tady máte pár fotek bez komentáře.No a půjdeme natočit vodičku a hurá na teplou lázeňskou oplatku. Dělají je tady čerstvoučké a křupavoučké za pětikačku kousek:-))))
Cestou pro tu oplatku se jěště projdeme parkem.
Snad vám to stačí, jelikož čas letí a musíme jet dál. I když jen kousek dolů z kopce do městečka Hejnice.Jsme tady před kostelem. Zvědavci mohou vybrat z Hejnice nebo z Klášter a pro jistotu ještě tady Poutní kostel. Přídám pár foteček bez komentářů pro potěchu ducha.


Hejnice stejně jako Oybin patří sem Via Sacra a návštěva stojí za to.

Tak popojedeme kousek dál. Pro zvědavce to je Raspanava , stojí zde hned vedle silnice kostel a jedna hrobka. Půjdeme to prozkoumat a podívat se.
To byl kostelík. Hrobka stojí hned vedle. Je to kousek opravdu parádní.Dnes je v péči restaurátorů a tak to uvnitř vypadá takto.


Popojedeme na další místo jen pár km odtud. Kdo to z vás pozná z dálky?Nic vám to neříká? Nápovědou budiž, že se zde v nedávné době točila pohádka Peklo s princeznou.Stále nic? Dobře, tak tady pro zvědavce jedno jméno: Albrecht z Valdštejna.Pro zvědavce a iterneťáky Zámek a další počteníčko je Hrad. Nebo potom taky tady Albrechet.Pro dnešek to stačí, jelikož jsem hladov jako pes jedeme domů. Tak zase někdy a někde jinde. Krásný den všem.
08.11.2010 06:52:04
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one