Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.
Na přání jitkyP.
Ahojky lidičky!
Jmenuji se Agáta a jsem Želva Nádherná. V rodině žiju čtvrtým rokem a někdy to je dílo. Už jen z toho jména. Páníčkové nevědí zda jsem želva nebo želvák a jméno jsem dostala po nějaké slečně co se ráda předvádí. Taky jsem třetí v řadě. Vlastně né. Čtvrtá! Oni nás většinou donesou domů po dvouch. Ta první dvojka byla zakoupena na inzerát. To jejich šílená panička Lucka je koupila,vlastně nekoupila ale dostala. Á vy nevíte kdo to je?
Tak teda Lucka je jejich dcerka. Zanedlouho jí bude 19 let a miluje vše o co se nemusí starat. Nebo se stará jen na čas. Kór teď co má borce. Ale to je jiná kapitola.
Tenkrát jí tolik let nebylo,když tu dvojku želv chtěla zachránit. Prý je nějaká hodná paní darovala za odvoz a do hodných rukou. Jenže ta paní je měla každou zvlášť a tady je Lucka dala do jednoho akvárka. Nějak jim to nesedělo a byl z toho boj. Domluvila se teda s babčou a dala jí jednu na zahradu do jezírka. Nevydržela tam dlouho. Zdrhla babče ani né za měsíc. Ta druhá co tady zůstala dělala to samé. Z jezírka na zahradě chodila na procházku pokaždé jak zapršelo. Zvedla se hladina a holka v pohodě vylezla ven. Jednou jí jejich soused přinesl z rohu ulice. A to je nějakých 300 metrů. Asi šla na autobus nebo co. Proč jinak by šla tam,když mají třicet metrů za barákem říčku Jeřici. Že to byla holka neposedná vzala jednou kramle a už jí nikdo nenašel. Nás dvě donesla panička Lucka ze ZOO v Liberci. Byla tam na brigádě a dostala nás darem. Bohužel kámoška odešla letos na jaře do nebe. Nikdo neví proč a tak jsem zůstala sama. Já zde žiju na střídačku. Přesněji řečeno v létě jsem venku v jezírku co udělal kdysi páneček. Na zimu jsem uskladněna ve velké modré přepravce nebo akváriu.


Tak to jsem já Agáta. Velice nerada se fotím a děsně nerada jsem rušena. Taky jsem za to vyrušení páníčka kousla do prstu. Nemá mě otravovat.Právě jsem se loupala jako perníček a rostu. Proto ty světlé pásky na mém krunýřku.Moje letní bydlení je 60 cm v průměru s hloubkou vody asi 30 cm. Na dně mám hodně větších kamenů,kde se mohu schovávat před vetřelci. I když jsem vodní želva miluji opalování. Proto páneček dal několik větších kamenů na sebe. Mám tak plošinku na kterou si vylezu a v pohodě se sluním. V případě ohrožení šplouch a jsem u dna. Zvláště pokud je nablýsku Vendula jejich kočka. Nebo Pinďa sousedův kocour. Snad i proto tam dal páníček to pletivo,nebo snad abych nezdrhla? To je jedno,svůj účel to plní tak i tak. Mám tam i filtr vody a někdy na mě cáká vodu nějaká příšera. Sem tam páníček vodu pouští do horního jezírka. Jednak tím snižuje hladinu a taky tím chladí mojí vodičku. Zvláště pokud jsou parné dny,ale to je velice zřídka. Letos teda určitě. Nechce abych se uvařila. A to je paráda. Jak pustí vodu nahoru,stéká zpět potůčkem. Ja si pak vlezu pod proud a mám to jako vířivku. Velice ráda tam strkám hlavu.Moje slunidlo je jen kousek nad hladinou. Teda jak kdy. Někdy to pán přežene s hladinou a já se pak nahoru šplhám horko těžko. Sem taky občas dostanu nějakou pochoutku.Sežeru vše co dostanu. Dostávám granule s vitamíny. Salát nebo maso. Neraději mám ryby a šneky.Zde pro mě pěstuje páníček žabinec nebo jak se to jmenuje. Na zeleninu jsem stejně natvrdlá jako on. Miluji to co je zelené. Hlavně to však nesnesu u sebe. Jednou jsem dostala leknín a zůstal jen květináč. Ostatní jsem okousala,uštípala a zrušila. K jidlu se nehodil,byl mooc tvrdý. Zato ty jemné zelené lístečky slupnu i s řasou. Taková zelená co se drží na koříncích. Mňam!
Jednou chtěl páníček pěstovat nějaké Karasy. Dal je neprozřetelně ke mě pod pletivo, protože Vendula s Pinďou je dokážou ulovit. Já jim nejdříve okousala ploutve aby nemohl ani jeden uplavat. Do týdne bylo po nich. Sem tam zajde do Jeřice pro pstruží potěr to je bašta lidičky. Nebo jede koupit ty Paví oka. Taky lahůdka.
Venku na letním bytě jsem od května až do října. Hodně záleží na teplotě zjara a na pozim. V pohodě snesu vodu okolo 10-15 st. Na zimu mám přepravku a s tou jsem strčena někam do tepla. Voda je asi 5-10 cm hluboká. To abych nevyschla,ale mohla v klidu i usnout.
Letos to panička Lucka nějak nezvládla. Sice mě vyndala z letního bytečku a přestěhovala do zimoviště. Jenže na mě nějak zapoměla. Byla docela slušná kosa,jak říkáte mrzlo až praštělo. Páníček přijel někde z Belgie a nechápal. Řval jako tur,že Lucina je imbecil a čert ví jak ještě. Našel mě v té přepravce s krunýřem ledu skoro na tři cm. To byl fofr! Pomalé rozmrazení a pak stěhování. Dnes už jsem zase v pohodě.
Tak a to stačí. Nejsem tady sama a páníčka čekají dva pesani a jedna kočka. Všem pá pá a krásný den.
Vaše Agáta Zlomaxovna!
07.11.2010 06:37:43
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one