Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

Jak to vzniká? Kuřecí na melounech

Aneb recept na hlavu.
Venku svítí oskar a je krásný den. Manželka je chudák v práci a já se nudím u internetu. Lezu do lednice a koukám co kde máme. Kuřecí prsa. Melouny jsou už potřeba dojíst. Jsou tady dva. Jeden Galia a jeden Cavaillonský. Zakysaná smetana. Lahůdková cibulka to bude mít také za sebou. Škoda jí vyhodit.
Na stole stojí červené víno od včera. Francouské Rouge Medinet. Dám si sklenku. Ven se mi moc nechce. Hlavní zábava je už dávno v čudu. Pozorovat se sklenkou v ruce "montérky" jak jdou do práce, se dá jen v určitou hodinu.
Vyndavám ze sporáku pekáček a jdu na to. Nejdříve zakysanou smetanu. Do ní decka červa (rozuměj červené víno). Co s tím asi provede špetka mleté skořice, mletého zázvoru, fenyklu? Hele půlka limetky! Šup tam s ní! Ještě sůl a bílý pepř. Naklepnu dvě prsa a ponořím do smetanové lázně. Celé to vložím do lednice a jdu si to zapsat do deníčku(veřejného).
Pustím si Žalmana. Nahlas podle vzoru zdejší mládeže, na plné kule. Ať z toho má něco i ulice a sousedi.
Průzkum zahrádky je jedním slovem katasrofa. Někdo by měl posekat trávu. Letos čerstvě zasetou trávu zastříhnout nůžkama. Otrhat jahody a borůvky. Odplevelit záhonky roští a jiného bejlí co tam roste. Já? To přece nemůžu, já vařím!
Z lednice beru melouny a nakrájím společně s cibulkou. Nasázím to vše do pekáčku. Přidám tři plátky máslíčka. Beďan (náš největší a nejmlsnější pes) leží na prahu kuchyně a slintá. Jak se někde něco šustne ihned je v pozoru. Uši napnuté a ocasem rozhání mouchy v chodbě. Čeká kdy, kde a co upadne k snědku. Je mu absolutně jedno zda to je paprika, jablko, košťál od květáku či maso. Nedělá v tom rozdíl, prostě popelnice. Banán (El-Chiquita,nejmenší pes) se nevzrušuje a leží v pelíšku. Sem tam vysmejčí kuchyň a slupne co kde upadlo.
Mamina se bude vracet z práce. Ten úřad jí nezávidím. Pracovat na sociálce odbor dávek hmotné nouze je něco. Ta banda co tam chodí pro podporu je opravu úžasná. Dost často mám chuť jí tuto práci zakázat, s ohledem na její bezpečnost. Neuvalost, nadávky a sprostota je na denním pořádku. Jen sem tan se člověk zasměje. Ale o tom někdy jindy a jinde.
Zapnu troubu a dávám naložené maso zapéct. Dnes bude přílohou rýže.
A jak to dopadlo? Nechme se překvapit.

Kuřecí na melounech.

Ingredience

2 porce 2 kuřecí prsa, 1 zakysaná smetana, 1 dcl bílého vína, 30 dkg melounů (doporučuji Gallia, Kantalup nebo Charentais), 2-3 lahůdkové cibulky, špetka mleté skořice, špetka mletého zázvoru, špetka fenyklu, šťáva z půlky limetky, sůl, bílý pepř, 3 slabé plátky másla.

Postup

Do menšího pekáčku pro dvě osoby vlejeme smetanu, víno, šťávu z limetky a koření. Promícháme vše v marinádu. Osolíme a opepříme dle chuti. Prsa jemně naklepeme pod folií a vložíme do marinády. Vložíme do lednice asi na dvě hodiny odležet. Mezi tím si nakrájíme melouny a cibulku asi na centimetrové kousky. Naskládáme všechno na maso v marinádě a vrátíme do lednice. Po dvou hodinách vyjmeme z lednice, navrch položíme 3 plátky másla a dáme zapéct do rozpálené trouby. Já to nechal na 200 st asi 45 min.

Doporučená příloha: vařená rýže
08.11.2010 08:05:35
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one