Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

Moje první velikonoce.

Vloni na portále Labužník.
Ucelená zpráva o stavu chorého mozku co nerad nosí Kabát aneb jak se dělají velikonoce. V první řadě musíte vlastnit jednu chalupu a zjistit škody po zimě. Potom jedno auto které nestartuje. A v následné řadě chuť a elán něco s tím podniknout. Já to vyřešil následovně. Chalupa a naše pidizahrada to po dlouhé zimě docela přežila. I když popravdě řečeno některé slabší kusy z řady roští jsou nenávratně v pánu. Co je však horší než nepojízdná kraksna. A tak jdete k sousedům na zahradu a drze mu vypleníte jeho slavný Leninovo sáně. Kdo to nezná po česku je to Žigulík. Stejně mu tam stojí jen tak ladem a na parádu. Vyberete mu jeho baterku a pak to vypadá následovně. Sousedovu baterku strčíte do kufru a přidáte startovací kabel. Sednete do svého auta a vezete manželku na nákup či pro větve na výzdobu chalupy. A komedie z řady "A je to" je na světě. Jak vylezete z krámu a nacpete nákup do auta, tak ta stará popelnice né a né nastartovat. I vylezete z vozu a otevřete motor a kufr. Z kufru vyndáte baterku a kabel. To vše nanosíte k motoru, nějak to zašmodrcháte a běžíte nastartovat. Potom zase vše uklidíte do kufru a jede se. Toto trvá zhruba týden než zjistíte, že má váš tchán něco čemu se říká dobíječka baterek. Částečně i proto, že včera to nenastartovalo ani na ty dvě baterky. Paradoxní je, že naše dcera už rok chodí s automechanikem! :-))) Větvoně jsou tedy nařezány a dopraveny na chalupu.


Včera se mě jedna sličná slečna ptala po Skype, zda je tam zazděné okno. Já jí nechápavě odpověděl, že ne. A ono tam je! Na sousedově baráku ta odporná díra straší co tu žijeme. Což letos bude asi 7 let. Tímto tě zdravím Blani! :-)))
Na můj vkus je tam všude málo zeleného, ale s tím nic nenadělám. Bohužel letos byla ta zima opravdu dlouhá.
Daší výzdobou je letos společná práce švagrové a nejmladších škodičů. Dále je na řadě naše patláma-matláma. Ve čtvrtek Lenka pekla mazanec, ten jsem nefotil z důvodů mé žravosti. Já totiž dostal v noci chutě a tak jsem ho půlku sežral. V pátek ráno to pak byl horor. Jak se vám do mě ta moje pustila, že prý to bylo na velikonoce. Copak jsou jenom jeden den?

Velikonoční nádivka je podle receptu od Buntera a najdete ho zde Hlavička. Já tam jen přidal trošičku muškátového ořechu. Popenec z diskuze nebyl k dostání ani v Tuzexu či prodejně Eso. I tak je velice mňamozní a žratelná. Také to má už holka za sebou. :-))))
Velikonoce bez berana nemůžou být. Letos se Lence velice vyvedl a následné dozdobení marcipánem taky. Recept ne něj má dlouhá léta vystřižený z časopisu ABC. :-))))Na řadě jsou koledníci. Perníky pro ně jsou z receptu od Pekařky a najdete ho zde STAROČESKÉ PERNÍČKY.Tady to byl taky horor. Naštěstí byla Dana na Skype a rezolutně zakázala kostkovej cukr. Cukr jako cukr a tak se stalo, že se tam vrznul krystal místo moučky. Doba pečení je další podpásovka. Stačilo bohatě na 15 minut v troubě na 200 st.Toto je z poloviční dávky popsané v receptu. Pro naše škodiče a jinou drobotinu postačujíčí množství. Ten preclíček je tam pro mne za odměnu, protože jsem neužíral těsto.

Než nám to vychladne na zdobení a oschnou nabarvená vejce jdeme na zahrádku. Jenže to není ne dlouho. Tady tudy chodí takovejch člověků okolo, že zalezu po půl hodince. Nechápu co tady pořád obdivujou, že tu každou chvilku někdo stojí a fotí.Slepice je suvenýrem z německa a zatím prázdná.Letošní barvení vajec se nám teda nezdařilo. Větvoně a lupení bylo zásadně proti a polská vejconě nedrží barvoně. A malování je katastrofa. Fuj stydím se.:-)))Perníky zmatlala dcerka. Na to, že to jsou naše první snad ujdou. A tímto zvedám číši červeného a přeji všem Labužníkům s láskou Veselé Velikonoce!
08.11.2010 08:49:46
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one