Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

V sobotu se pracovalo.

V nedělu sa enem žralo.
Každý z vás uzná, že nedělní oběd by měl být alespoň trochu slavnostnější. Tak je tomu i u nás. Ale je tady povětšinou otázka co vařit? Lezete do lednice a čučíte co v ní máte. Vlezete i do špajzu a děláte to samé co v lednici. Pak raději vlezete do auta a jedete 500 metrů do krámu nakoupit. Cestou to vezmete přez zahradu tchýně a zdevastujete jí švestku. Bohužel se to neobejde bez komplikace v podobě kafe. Takže devastace švestky se protáhne na dobu, než se dvě ženský vykecají. Tchán do vás na cestu naleje panáka Aronie a konečně se může jet něco patlat.

Doma v první řadě zapnete notebook a uděláte si pořádné kafčo. Pro změnu zase čučíte do stránek na Labu, zatím co vaše manželka hledá nějaký starý kalendář. V tom zařvete oba radostí, protože každý najde to svoje. Mám! Našla jsem ho!Tentokrát to odnesla Glama. Její recept na řízečky byl odhlasován mnou a mnou. Což je dostatečna většina na přehlasování rodinky. To už ale musím vyklidit pole pro švestky. U Lenky vyhrálo něco co možná už na Labu je. Po jistých zkušenostech to raději napíšu sem, alespoň to budeme mít obá na očích pro příště.


Kynuté koláčky bez kynutí.500 g hladké mouky, 1/2 lžičky soli, 250 g másla nebo hery, 4 žloutky, 80 g droždí, 2 lžíce cukru, mléko, náplň tvarohová, maková nebo ovocná (švestková), 1 vejce na potření, tuk na plech ( doporučuji pečící papír). Drobenka: 100 g hladké mouky, 80 g másla, 60 g cukru.Kvásek připravíme obvyklým způsobem. Mezitím našleháme máslo s cukrem a se žloutky. K tomuto základu přidáme mouku se solí, kvásek a nastrouhanou kůru. S velmi malým množstvím mléka vypracujeme středně tuhé těsto a postupně vyválíme na plát asi 5-8 mm silný. Nakrájíme čtverečky a naplníme připravenou náplní. Cípy k sobě dobře přitlačíme. Koláčky srovnáme na plech, potřeme vejcem a posypeme drobenkou. Ihned je dáme péct do středně vyhřáté trouby. Koláčky nejprve vykynou a pak se do zlatova upečou.Dají se dobře skladovat, v uzavřené krabici vydrží dlouho vláčné. Jak vidno z fotek jak komu, ale nám teda dlouho nevydrželo:-))))Abych nezapoměl, řízečky pečené v troubě jsou fakt boží. Ten květ tomu dal zajímavou chuť a jen se po nich slehla zem. Ahojky všem přátelům! Krásný den všem prudičům! Pěkné pokoukání všem zvědavcům! Ostatním, zastřelte mě jinak vás budu strašit pořád:-))))))
08.11.2010 08:10:49
zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one