Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

Káva, káva, kávička!

Na kafe jsem maniak a potřebuji ho k životu stejně jako chleba. Donedávna jsem jich zvládnul až 16 kousků denně. Sice to postupně omezuji, ale i tak jich je ještě dost.

 Před nějakým časem v Holandsku dostávám kafe od majitele firmy na výrobu dřevěných hraček. To vám byla taková lahoda! U nich je zcela normální, že kamkoliv přijedete zeptají se, zda si dáte kávu. Většinou je to pomalu první věta, teda kromě pozdravu. Já se začal zajímat o mašinu ve které jí dělal. Byl to přístroj pro mne dosud neznámej, to co se prodává v česku mu nesahá ani po paty. Ihned dostávám přednášku o způsobu připravy kafe s dokonalou předváděčkou. Během půl hoďky tak dostanu druhé kafíčko a libuji si. Je to něco jiného než normální překapané kafe. Jiného než klasika takzvaný Turek. Jiného než jak já říkám chemické kafe, tedy rozpustné. Dále není to mašina za mraky tisícovek. Ani levná mašinka za pár korunek dělající parodii na kafe. Prostě je to stroj pro každého milovníka kávového moku. Bohužel však v Česku nedostupná.


 A kde je jádro pudla? Tady. Dovolte abych vám to předvedl. Světoznámá firma na kávu Douwe Egberts se spojuje s firmou Philips. Na zakázku si nechá navrhnout a zkonstruovat kávovar. To se stalo v roce 2000. V únoru 2001 byl v Holandsku představen systém Senseo a následně v chronologickém pořadí Belgie, Francie, Německo, Rakousko, Dánsko, Anglie, USA a Austrálie. Nový model Senseo stroje – Senseo New Generation – byl vypuštěný ve vybraných trzích v roce 2007. Ve všech státech, které jsem uvedl je stoj patentován. Tam všude se také prodává a jeho cena není podle mne závratná. V Evropě je to okolo 180 euro.


A tohle je ten zázrak. Oproti straršímu modelu je zde něco navíc. V první řadě je to nádržka na mléko v přední části. V zadní části zvětšená nádoba na vodu. Dále pak posuvná pošinka na hrnky. Velice praktická při malé kávě, nebo pokud si děláte kotel jako já.
A jak to funguje jsem chtěl předvést na dalších fotkách. To bych ale nesměl bejt fakt magor a musel bych vrátit kartu z notebooku zpět do foťáku. Takže jsem fotil kafe jen tak a musím postup opakovat. Jelikož se fotky bez karty nikam neuloží. Tak vzhůru na další kafčo, dnes již (nebo teprve) páté.Vložíte coffee pads (tady se omlouvám,nevím jak to počeštit).
Následně vše šoupnete do té mašiny. Zavřete a na horním víku čudlama nastvujem jaké kafe a kolik chceme. To jsou ty červený světýlka. Od pidipresa po dospělé kafe na jedné straně. Od normálního kafe přes cappuccino po latte na duhé straně.

Zmáčnem čudl start a ten bude zezačátku blikat. To se nejdříve předehřeje voda na zvolené kafe. Nasledně se párou prožene přes coffee pads. A je hotovo.

Tohle vám vyteče pokud do přední nádrže nalejete mléko. Což já nemusím, jelikož kojený jsem byl dost dlouho.

A další mlíkovka. Déle už trpět nebudu.Hurá tedy na normální kafíčko!Zde je na ukázku pár produktů nakoupeno od Německa po Francii. A co mě dostalo? V jednom krámě dejme tomu v Globusu byla předváděčka jmenované firmy na kafe. I zeptal jsem se slušně, zda a kdy se začne Senseo dovážet do Cz. Firmou proškolená slečna celkem vztekle odsekla, že nic takového nezná a na hloupé otázky nebude reagovat. Konec a basta. Sláva tomu, že to máme do Německa jen 20 km. Poslední infornace mám o prodeji stroje v Maďarsku. Ale ruku do ohně za to nedám.

 

Autor: zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one