Stránky o cestování, jídle a jiných hloupostech.

Moje zoologická blbost.

Aneb na téma, který osel táhne sáně Satan Klause.

Na cestách po evropě jsem se dostal i do Švédska. A tady nastal můj problém se zvířetem velkém jako hovado. Jelikož jako trotl neznající pohádky a jiné hlouposti mám dodnes problém rozeznat od sebe Soba a Losa. Tak se stalo zcela normální pojmenování Sobolos. Sobolos je zvíře plaché a volně se načapat nenechá. Sem tam vám ten idiot vleze před auto, když zrovna projíždíte kolem. To je nejčastějším důvodem nehod na silnicích. A není to příjemné setkání. Nevím kdo z Vás seděl v náklaďáku či jak se dnes říká v kamionu. Je to podle mne docela vysoko. A když to nukleární hovado potkáte na silnici, stojíte proti sobě a ono Vám to čučí do očí žádná sláva.Něco málo přes 200 km od přístavu Trelleborg na cestě do Stockholmu je město Ljungby. Najdete ho na silnici E4 a hned vedle silnice je benzínová stanice. U této pumpy zastavíme a půjdeme za Sobolosem. Ne jenom, že je tam hojně navštěvované golfové hřiště, ale stojí tam i Laganland. Což je vlastně záchraná a odchovná stanice Sobolosa. Do jak švédi říkají Elk parku ( Elk - švédsky Los ) zacálujete pouhá 4 eura vlezný. I když stále mají svoji švédskou korunu, zde vezmou euro v pohodě.Nákupní šílenci budou muset odolat nákupní horečce. Za Sobolosem se totiž leze přes tento krámek. Hovadin a blbůstek je zde mraky, ale kdo by se s tím tahal.Po projití krámku se dostanete do takové prodejně naučné místnosti. Zde je spousta fotek, dokumentů, věcí na osahání a v neposlední řadě ke koupemí. Tenhle paroh nebo co to je váží skoro 7 kg. S kolegou jsem to hodil na váhu a nechápal. Jinak to bylo na prodej za nějakých pět tisíc na český kačky.Tuhle parádu pořídíte bez mála v přepočtu za deset tisíc.
Nejsem si jistý a snad mne Karmínek neukamenuje, je to srovnání se srnčím a jelenem?A zde je lebkoun Sobolosův. To by mohlo stačit. Jdeme do přírody.Za plotem na nás čekala celá rodinka.Naštěstí se nechala nalákat na jablka.

Ještě připojím pár fotek toho samčího krasavce.

Následující fotka má i svůj přiběh.Abych nafotil ty nejlepší fotky strkal jsem pazoury skrz plot. Při focení tohoto snímku jsem teda učinil totéž. Pařáty za plotem a pokud možno co nejníže u země. Vesele čučím na zvíře a fotím. Jenže to nukleární hovado se pohnulo a já se leknul. Chtěl jsem vytáhnout pařáty z plotu a to byl kámen úrazu. Nevšimnul jsem si, že je tam elektrický ohradník. Lidi, já dostal takovou facku od toho proudu, že fotoaparát ležel v trávě a já se válel za plotem v křeči. Vedle mne stála banda Němčourů a válela se smíchem. Prohrajou válku a ještě se řechtaj.Tahle karasavice byla fotogenická a velice přítulná.Dostala ode mne kapradí a žrala z ruky.Dokonce se nechala podrbat. No a ta vobluda co jí obtěžuje jsem já:-)))))No ale něco jsem se tu naučil. Zde je zásadní rozdíl mezi Sobem a Losem.Pokud potkáte na cestách tuto značku buďte na pozoru. Srážka s Losem není nic příjemného a nemusí to vždy dobře dopadnout.Tímto se s Váma loučím. Tak zase někdy jindy a někde jinde. Mějte se dobře a krásný den všem.

 

Autor: zlomax
Stránky mého kamaráda o orchidejích.
Vaření po česku a skvělej obchůdek.
Nejen o knize ale i lásce.
Jen samé dobroty.
fórum zabývající se grilováním, uzením a vařením
Stránky plné nenažranců.
Stránky o dobrém papů.
Pro ty co rádi knihy poslouchají.
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1980 | 34%)
Ne (1914 | 33%)
O životě jednoho řidiče.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one